سبک طلا

الماس تیفانی با کیفیت ترین الماس زرد جهان

lazy - الماس تیفانی با کیفیت ترین الماس زرد جهان

الماس تیفانی یکی از بزرگ ترین و بهترین الماس های زرد رنگ جهان است که با داشتن ۸۲ وجه خیره کننده زینت بخش یک گردنبند تمام الماس می باشد و در جواهر فروشی معروف تیفانی در نیویورک نگهداری می شود. گفتنی است که قیمت این گردنبند در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون دلار برآورد شده است.

ویژگی های الماس تیفانی

الماس تیفانی (Tiffany Diamond) یکی از بزرگ ترین و با کیفیت ترین الماس های زرد جهان است که در سال ۱۸۷۷ در معدن کیمبرلی در آفریقای جنوبی کشف شده است. وزن سنگ الماس یافت شده ۲۸۷ قیراط معادل با ۵۷ گرم بوده است.

این جواهر سال ها بعد توسط جواهر فروش مشهور چارلز لوئیس تیفانی در نیویورک به قیمت ۱۸ هزار دلار خریداری شد و موجب شد که آقای تیفانی به پادشاه الماس ها ملقب گردد.

این الماس بعدها به پاریس منتقل شد و توسط دکتر جورج فردریک کانز تراش داده شد و به وزن ۱۲۸٫۵۴ قیراط معادل با  ۲۵٫۱۰۸ گرم رسید. این الماس  ظاهری شبیه بالشت داشته و دارای ۸۲ وجه مختلف می باشد.

نخستین قاب برای این جواهر، یک گردنبند زیبا بود که توسط طراح شناخته شده آن زمان ژان میشل شلمبرگر در سال ۱۹۶۱ طراحی گردید.

بعدها این الماس به عنوان زینت یک سنجاق سینه در سال ۱۹۹۵ مورد استفاده قرار گرفت. در نهایت در ۱۷۵ مین سالروز تأسیس شرکت تیفانی، این جواهر بر روی یک گردنبند ۱۰۰ قیراطی از جنس الماس سفید قرار گرفت.

الماس تیفانی در طول تاریخ خود توسط ۴ زن مورد استفاده قرار گرفته است. نخستین زنی که از این الماس استفاده نموده است خانم شلدون وایت هوس بوده که در سال ۱۹۵۷ میلادی در تیفانی بال به عنوان زینت گردنبند خود آن را مورد استفاده قرار داده است.

پس از آن، الماس تیفانی توسط آدری هیپورن بازیگر مشهور در سال ۱۹۶۱ برای عکس های تبلیغاتی فیلم صبحانه در تیفانی مورد استفاده قرار گرفته است.

در سال ۲۰۱۹ نیز، لیدی گاگا در مراسم نود و یکمین جایزه اسکار این الماس را مورد استفاده قرار داد. پس از آن نیز گال گادوت در نود و دومین مراسم جایزه اسکار گردنبند تمام الماس تیفانی را مورد استفاده قرار داد.

lazy - الماس تیفانی با کیفیت ترین الماس زرد جهان

محل نگهداری الماس تیفانی

در سال ۲۰۰۷ الماس تیفانی برای مدت چند ماه در موزه ملی تاریخ طبیعی اسمیتسونیان در واشنگتن دی سی به نمایش گذاشته شد. به گفته متصدی این موزه در آن زمان؛ این الماس بزرگ ترین الماس به نمایش درآمده در ایالات متحده بوده است؛ به طوری که الماس مشهور هوپ تنها یک سوم وزن الماس تیفانی را دارد.

این جواهر اکنون با نام پرنده ای روی سنگ که نماد جواهر فروشی معروف تیفانی در نیویورک می باشد در این جواهر فروشی نگهداری می شود. گفته می شود که این الماس در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون دلار ارزش دارد.

گالری زیواز مرجع تخصصی طلا و جواهر در ایران است که راهنمائی جامع برای آشنایی با انواع جواهرات میباشد.

موتور جستجوی آنلاین طلا و جواهر زیواز پلتفرمی است که امکان دسترسی به برند های معتبر طلا و جواهر دارای جواز از اتحادیه های طلا و جواهر را مهیا نموده است.

lazy - الماس تیفانی با کیفیت ترین الماس زرد جهان